Tydzień Bliskości w MGCK

Tydzień Bliskości, to inicjatywa związana z Międzynarodowym Tygodniem Bliskości, którą Centrum Kultury w Słomnikach przeprowadziło po raz pierwszy z myślą o rodzicach najmłodszych dzieci i tych oczekujących w najbliższym czasie potomstwa.

Apel Policji do mieszkańców powiatu krakowskiego: zabezpiecz się przed kradzieżą z włamaniem do domu

W związku z wcześniej zapadającym zmierzchem, a co za tym idzie możliwą zwiększoną aktywnością przestępców, przypominamy w jaki sposób zabezpieczyć się przed kradzieżą z włamaniem i przekazujemy kilka ważnych wskazówek, które pozwolą efektywniej zabezpieczyć własne mienie, a także wpłyną na działania zapobiegające tego typu zagrożeniom.

Bieg Niepodległości Intersnack 2021

3 października kompleks leśny Polanowice - Goszcza zamienił się w trasę biegową. Wyborna pogoda zgromadziła na polanie startowej liczne grono sportowców, którzy wzięli udział w kolejnej edycji Biegu Niepodległości Intersnack.

Startuje wypłata zaliczek na poczet dopłat bezpośrednich oraz płatności obszarowych z PROW

18 października Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa rozpoczyna wypłatę zaliczek na poczet dopłat bezpośrednich i płatności obszarowych z PROW za 2021 rok. Już w pierwszym dniu ARiMR planuje wypłacić blisko 500 mln zł, które trafią na konta bankowe ok. 74 tys. rolników.

Edukacyjny zieleniec przy skateparku

Dzieci z Placówki Wsparcia Dziennego w Słomnikach przygotowały piękne i kolorowe tabliczki z nazwami roślin oraz ich właściwościami. W piątek 15 października pomagały przy umocowaniu ich w strefie rekreacji przy skateparku na ul. 3 Maja w Słomnikach.

Plon niesiemy

Skąd pochodzą nasze dożynkowe tradycje? Jak dawniej wypiekano dożynkowy chleb? Kiedy rozpoczynano żniwa? Jak wyplatano dożynkowe wieńce?

Nowe świadczenia w SPZOZ w Słomnikach

Zapraszamy do korzystania z nowych świadczeń w SPZOZ w Słomnikach.

Droga ekspresowa S7 Szczepanowice-Widoma otwarta dla kierowców

W poniedziałek 4 października uruchomiona została obwodnica Słomnik; w uroczystości otwarcia drogi S7 odcinek Szczepanowice–Widoma wziął udział Prezydent RP Andrzej Duda.

Przetarg na sprzedaż nieruchomości

Burmistrz Gminy Słomniki ogłasza przetarg ustny nieograniczony na sprzedaż nieruchomości.

Zmodernizowana oczyszczalnia ścieków w Słomnikach

Zakończyła się modernizacja komunalnej oczyszczalni ścieków w Słomnikach. Jest to jedna z najważniejszych inwestycji ostatnich lat.