Krzyż Małopolski dla samorządowców z gminy Słomniki

Czytaj więcej...Piotr Wasik i Adam Przecherka zostali wyróżnieni prestiżowym Krzyżem Małopolski dla szczególnie zasłużonych samorządowców.

Srebrna Odznaka Honorowa Województwa Małopolskiego trafiła do rąk Przewodniczącego Rady Gminy Słomniki Piotra Wasika oraz Komendanta Gminnego Związku Ochotniczych Straży Pożarnych RP Adama Przecherki.

Czytaj więcej...

Dożynki gminne w Miłocicach zakończone

Czytaj więcej...Uroczystości dożynkowe – w tym roku w bogatej oprawie, z barwnymi występami zespołów ludowych i znakomitymi gośćmi, mają wyjątkowy urok dzięki wspaniałym, misternie wyrabianym wieńcom dożynkowym.

Uroczystości na terenie Środowiskowego Domu Samopomocy „Świt” rozpoczęła msza święta pod przewodnictwem księdza proboszcza Stanisława Włosowicza z parafii Bożego Ciała w Słomnikach. Przy akompaniamencie Orkiestry Dętej „Echo” poświęcił on wieńce dożynkowe z poszczególnych wsi, które trafiły przed polowy ołtarz w barwnym orszaku na drewnianych wozach.

Czytaj więcej...

Dożynki Gminne w Miłocicach

Czytaj więcej...14 września Centrum Kultury w Słomnikach miało okazję współorganizować Dożynki Gminne w Miłocicach. To wyjątkowe święto dla wszystkich mieszkańców naszej gminy, a w szczególności dla rolników.

Dożynki rozpoczęto tradycyjnie wspaniałym, wielobarwnym korowodem, który utworzyli, niosąc wieńce i kosze, przedstawiciele 19 sołectw z naszej gminy. Przemarsz zakończył się na terenach zielonych przy ŚDS „Świt”, gdzie o godzinie 14.00 odbyła się msza święta, odprawiona przez proboszcza Stanisława Włosowicza. O oprawę mszy świętej zadbała orkiestra dęta Echo ze Słomnik. Następnie część oficjalna – powitanie zaproszonych gości przez Burmistrza Pawła Knafla, wystąpienie starostów, dzielenie się chlebem i, oczywiście, przekazanie wieńców i koszy, pieczołowicie przygotowanych przez KGW z każdego sołectwa. Nie zabrakło też występów artystycznych. Późnym popołudniem na scenie zaprezentowała się młodzież z Miłocic ze skocznym krakowiakiem, zespół Pawie Oczko ze Szczepanowic oraz zespół Kobiet Aktywnych z Ratajowa.

Czytaj więcej... Czytaj więcej... Czytaj więcej...

Przygotowania trwają...

Czytaj więcej...Trwają przygotowania do wystawy poplenerowej Szkoły rysunku i malarstwa. A wystawa już niebawem. Tymczasem w pracowni na warsztatach na podstawie poczynionych szkiców powstają na płótnie wspaniałe prace- pejzaże Bogdanówki i Tyńca.
Opiekę artystyczną pleneru sprawuje Jan Biczysko. Patronem Honorowym projekt objęli: Marszałek Województwa Małopolskiego Marek Sowa, Burmistrz Gminy Słomniki Paweł Knafel oraz Wójt Gminy Tokarnia Władysław Piaściak. Partnerem projektu jest Województwo Małopolskie.

Czytaj więcej... Czytaj więcej... Czytaj więcej...

Małopolska - jak tu pięknie!

Czytaj więcej...Pod taką nazwą Centrum Kultury w Słomnikach zrealizowało dwa plenery malarskie Szkoły rysunku i malarstwa dla dorosłych.

Drugi plener odbył się 29 sierpnia. Byliśmy gośćmi Opactwa Benedyktynów w Tyńcu. Uczestnicy szkoły malowali architekturę opactwa oraz widok na przełom Wisły, jaki rozpościera się z murów klasztoru. Po kilkugodzinnym malowaniu uczestnicy zwiedzili także kościół, opactwo oraz muzeum.

Czytaj więcej...