Teatralna sobota ze Sceną Moliere

Czytaj więcej...13 grudnia można nazwać dniem pełnym teatralnych przeżyć w Centrum Kultury. A to za sprawą aktorów i pracowników Sceny Moliera, którzy przyjechali do Słomnik, aby wystawić dwa spektakle – rano dla najmłodszych i wieczorem dla dorosłych.


Nie pierwszy raz Centrum Kultury odwiedzili artyści Sceny Moliera,  19 października  gościli u nas z przedstawieniami „Brat naszego Boga” i „Koziołkiem Matołkiem”.  W ostatnią sobotę w godzinach porannych dzieci wraz z rodzicami miały okazję obejrzeć świetny spektakl pod tytułem „Kot w Butach”. Natomiast o godzinie 18.00 starsi widzowie podziwiali kabaretowe widowisko „Cyganeria”. Oba premierowe spektakle wyreżyserował pan Artur Dziurman.

Czytaj więcej... Czytaj więcej... Czytaj więcej...
Czytaj więcej... Czytaj więcej... Czytaj więcej...

Podsumowanie działalności jednostek OSP

Czytaj więcej...6 grudnia 2014 r.  w budynku remizy OSP w Smrokowie odbyło się coroczne posiedzenie Zarządu Gminnego Związku Ochotniczych Straży Pożarnych RP w Słomnikach poświęcone podsumowaniu działalności jednostek w danym roku.

Posiedzenie otworzył i prowadził Prezes Zarządu Gminnego ZOSP RP w Słomnikach, a zarazem Burmistrz Gminy Słomniki Paweł Knafel.

Czytaj więcej...

Otwarto „schetynówkę” w Wężerowie Górnym

Czytaj więcej...

Długość remontowanego odcinka drogi powiatowej wynosi 5,5 km.

W ostatnich dniach listopada ukończono  przebudowę dwóch odcinków drogi powiatowej 2162k (od krajowej E7  do Wężerowa Górnego oraz Wężerów – Prandocin Iły). Łączna ich długość wynosi 5450 metrów. Oprócz nakładki z betonu asfaltowego i odwodnienia, na odcinku 434 m wykonano podbudowę drogi. Zadbano także o oznakowanie poziome.

Czytaj więcej...

XVIII Puchar Polski Wushu Sportowego na hali w Słomnikach

Czytaj więcej...Po raz pierwszy na hali sportowej w Słomnikach odbył się Puchar Polski Wushu Sportowego.  Ta chińska sztuka walki jest niezwykle widowiskowa i powoli zyskuje w naszym kraju coraz większą popularność.

6 grudnia 2014 r. w zawodach wzięło udział 66 zawodników w różnym wieku. Oprócz Krakowskiej Szkoły Wushu, można było zobaczyć m.in. zawodników z Białoruskiej Federacji Wushu  oraz Słowackiej Szkoły Chińskiego Wushu.

Czytaj więcej...

Mikołajkowe „Spotkanie z teatrem”

Czytaj więcej...7 grudnia w Miejsko – Gminnym Centrum Kultury odbyło się Czytaj więcej...Spotkanie z teatrem zorganizowane przez Towarzystwo Kulturalno – Sportowe w Słomnikach. Zgodnie z coroczną tradycją dzieci wspólnie z rodzicami ubrały na sali widowiskowej świąteczną choinkę. Następnie wszyscy mieli okazję zobaczyć pouczające przedstawienie w wykonaniu aktorów Teatru „Rabcio” z Rabki – Zdroju pod tytułem „Ośle serduszko”.