Co zrobić, by odnaleźć się na rynku pracy?

Czytaj więcej...

Podsumowanie realizacji I edycji projektu „Absolwent idzie do pracy. Aktywizacja zawodowa małopolskich absolwentów”

Za nami I edycja projektu „Absolwent idzie do pracy. Aktywizacja zawodowa małopolskich absolwentów”, realizowanego przez Stowarzyszenie WIOSNA. Obecnie staże odbywa blisko 50% uczestników, a pracę dostało już prawie 30% z nich. Obecny rynek pracy nie rozpieszcza. Przeczytaj, co mówią ci, którym się udało.

Czytaj więcej...

Mali artyści...

Czytaj więcej...14 sierpnia zakończyliśmy kolejny dwutygodniowy projekt wakacyjny. Tym razem odkrywaliśmy w sobie małych artystów. Podczas zajęć poznawaliśmy różne dziedziny sztuki i tworzyliśmy pracę w wielu technikach, między innymi projektowaliśmy, budowaliśmy, rysowaliśmy, rzeźbiliśmy i zdobiliśmy. 8 sierpnia pojechaliśmy na wycieczkę do Centrum Szkła i Ceramiki w Krakowie, gdzie dowiedzieliśmy się jak powstaje szkło, a także uczestniczyliśmy w pokazie ręcznego formowania szkła. Po powrocie zmierzyliśmy się z niełatwą techniką malowania na szkle, a przepiękne efekty tych zmagań można obejrzeć w korytarzu MGCK. Po tym twórczym i inspirującym czasie jesteśmy już pewni, że każdy może być artystą!

Czytaj więcej... Czytaj więcej... Czytaj więcej... Czytaj więcej...
Czytaj więcej... Czytaj więcej... Czytaj więcej... Czytaj więcej...

Seniorzy w Gorcach

Czytaj więcej...22 sierpnia seniorzy z warsztatów 50+ Kultura pojechali w Gorce.

Zwiedzili ścieżkę edukacyjną "Park podworski hrabiów Wodzickich" w formie gry terenowej wg zaplanowanej w grupach trasy. Poszukiwali obiektów architektonicznych, poznali historię dworu i rodu Wodzickich, rozpoznawali piękne wiązy, jesiony, lipy, układali puzzle- zagadki, szkicowali panoramę Gorców, rozwiązywali krzyżówkę.

Czytaj więcej...

Na trasie Wężerów – Prandocin Iły powstaje „schetynówka”

Czytaj więcej...Na trasie Wężerów – Prandocin Iły na odcinku 1,1 km trwa przebudowa drogi gminnej nr 601761K, z chodnikami i poboczami.

Jest to szczególnie ważny odcinek drogi łączący się z krajową E7. Planowane jest tu bowiem utworzenie strefy aktywności gospodarczej w Wężerowie. Z drogi będzie również korzystać Spółka Amplus, czołowy polski producent i dystrybutor w branży rolno-spożywczej, która buduje tutaj ogromne centrum logistyczno-magazynowe.

Czytaj więcej...

Remonty dróg dojazdowych do pól uprawnych

Czytaj więcej...Do połowy września na terenie naszej gminy zostanie oddanych do użytku kilka dróg dojazdowych do pól rolniczych.

Są to następujące trasy:

Kępa – „do Bednarczyka” –  w miejscowości Kępa i Czechy o długości 260 m;
Smroków – Wężerów koło stacji PKP – o długości 335 m;
Lipna Wola – „koło sołtysa” – o długości 410 m.

Czytaj więcej...