Rekrutacja do TELEKARIERY - tylko do końca kwietnia!

Czytaj więcej...

Płatne staże i stałe zatrudnienie dla osób z niepełnosprawnością – tylko do końca kwietnia!

 

– Niepełnosprawność to jedynie bariera umysłu – mówi Marcin, uczestnik III edycji TELEKARIERY. Dwa lata temu spadł z 25-metrowej ściany, a lekarze stwierdzili, że już nigdy nie będzie chodził... Niezwykła determinacja pozwoliła mu jednak wstać z wózka inwalidzkiego. – Dzięki udziałowi w projekcie odnalazłem energię do podejmowania kolejnych wyzwań – dodaje. Niedługo będzie pierwszym niepełnosprawnym przewodnikiem beskidzkim.

 

TELEKARIERA to bezpłatny projekt dla osób z niepełnosprawnością - realna szansa wejścia na rynek pracy, zatrudnienie lub założenie własnej firmy. W tym roku w TELEKARIERZE może wziąć udział 50 osób, a rekrutacja potrwa do końca kwietnia. To już IV edycja projektu – do tej pory skorzystały z niego 153 osoby, a ponad połowa z nich dostała płatne staże!

 

Nawet 6-miesięczne płatne staże!

 

Każdy uczestnik TELEKARIERY w trakcie jednego roku może wziąć udział w różnorodnych formach wsparcia i pomocy indywidualnej. Korzysta ze szkoleń z obsługi komputera, różnego rodzaju warsztatów samorozwojowych oraz indywidualnie dobranych kursów zawodowych. Najaktywniejszym uczestnikom dedykowane są nawet płatne staże zawodowe trwające nawet do 6 miesięcy na stanowiskach dostosowanych do ich kompetencji i preferencji zawodowych. Miejsce stażowe wyposażone jest w komputer i dostosowane do potrzeb konkretnej osoby.

 

Uczestników będzie wspierać także psycholog i prawnik. Dodatkowo można skorzystać z usług asystenta osoby z niepełnosprawnością czy opiekuna do dzieci. Projekt gwarantuje również specjalistyczny transport według indywidualnych potrzeb oraz zwrot kosztów dojazdu.

 

Dla kogo?

 

Do projektu mogą zgłaszać się osoby niepracujące, z ważnym orzeczeniem o niepełnosprawności związanej z chorobami układu oddechowego, krążenia lub ruchu, które mieszkają w Małopolsce (zameldowanie nie jest wymagane) lub uczą się w trybie niestacjonarnym.

 

TELEKARIERA współfinansowana jest ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego. Organizatorami są Stowarzyszenie WIOSNA oraz firma K&T Business Solutions.

 

Aby zgłosić się do projektu, należy wypełnić formularz zgłoszeniowy dostępny na www.telekariera.pl w zakładce dokumenty do pobrania..

 

Formularz zgłoszeniowy można wypełnić także osobiście w Punkcie Obsługi Działu Projektów i Rozwoju Stowarzyszenia WIOSNA:
ul. Monte Cassino 6/39
30 – 337 Kraków
(okolice Ronda Grunwaldzkiego)


Kontakt dla uczestników:

Sylwia Lewińska-Sokół
tel: 783 430 075
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Kontakt dla dziennikarzy:
Aleksandra Lągawa
tel: 600 554 904
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

 

Wielkanoc

mt_ignore

Kiermasz Wielkanocny

Czytaj więcej...Po raz trzeci w Centrum Kultury w Słomnikach odbył się Kiermasz Wielkanocny! W sobotni poranek można było zaopatrzyć się w produkty regionalne i specjały tradycyjnej kuchni: świeży chlebek, wiejskie wędliny, czosnek, chrzan, żurek, domowe ciasto czy smalec. Wszystkie pyszności przygotowały panie z KGW z Prandocina Wysiołka, Zaborza i Stowarzyszenia Kobiet Aktywnych „KobRa” z Ratajowa.

Czytaj więcej...

Kiermasz Wielkanocny

Czytaj więcej...Po raz trzeci w Centrum Kultury w Słomnikach odbył się Kiermasz Wielkanocny! W sobotni poranek można było zaopatrzyć się w produkty regionalne i specjały tradycyjnej kuchni: świeży chlebek, wiejskie wędliny, czosnek, chrzan, żurek, domowe ciasto czy smalec.


Wszystkie pyszności przygotowały panie z KGW z Prandocina Wysiołka, Zaborza i Stowarzyszenia Kobiet Aktywnych „KobRa” z Ratajowa. Osoby, które chciały udekorować dom i świąteczny stół wyjątkowymi ozdobami mogły zakupić kolorowe baranki, palmy wielkanocne i misternie ozdabiane jajeczka. Tradycyjnie odbyły się  również warsztaty plastyczne, w czasie których wspólnie z mieszkańcami – dziećmi i dorosłymi – przygotowaliśmy mierzącą 250 centymetrów palmę wielkanocną. Więcej zdjęć znajdziecie w naszej galerii.

Zdjęcia: Pejo photography & film

Czytaj więcej... Czytaj więcej... Czytaj więcej... Czytaj więcej...

Jak pięknie melodia ta płynie….

Czytaj więcej...Po kilkumiesięcznej pracy nad utworami światło dzienne ujrzała płyta Jak pięknie melodia ta płynie, nagrana przez uczestników projektu Kultura 50+. Efekty ich starań mogliśmy zobaczyć 6 kwietnia, kiedy przygotowane piosenki zaprezentowali przed publicznością w MGCK.

Czytaj więcej...