Świat i my

Czytaj więcej...Świat i my! - to nazwa drugiego projektu wakacyjnego, podczas, którego dzieci z zajęć wakacyjnych podróżowały po świecie i go poznawały. Na samym początku każdy podróżnik przygotował dla siebie mapę świata, na której każdego dnia zaznaczał miejsce, do którego się wybieraliśmy.


W kolejnych dnia dzieci odwiedzały poszczególne kontynenty. Na początku dzieci odwiedziły Ameryki Północną i Południową, gdzie bawiły się razem z Indianami podczas wycieczki, a po niej w grupach zrobili piękne, duże pióropusze. Kolejnego dnia odwiedzili Afrykę i spotkali się z lwem oraz samodzielnie zrobili swoje węże. W dniu następnym byli w Grenlandii i na Antarktydzie, gdzie, jako Eskimosi bawili się z pingwinami. Później przyszedł czas na Europę. W Europie odwiedziliśmy Holandię, która słynie z kwiatów, dlatego też w parach dzieci zrobiły swoje rabatki z kwiatkami. Dzieci były także w Australii, gdzie mieszkają kangury i piękne papugi. Z wycieczki do Australii dzieci przywiozły dużą, piękną, kolorową papugę. Będąc przy końcu swojej podróży jeszcze na chwilę zatrzymały się w Azji, zwiedzając Chiny. Atrybutem każdego mieszkańca Chin jest wachlarz, dlatego każdy na pamiątkę zrobił sobie swój pięknie ozdobiony wachlarz. Podczas zajęć dzieci nie tylko wykonywały prace plastyczne, ale także dowiedziały się wielu ciekawostek o krajach, które odwiedziły. Nieodłącznym elementem dzieciństwa jest zabawa, której i na tych zajęciach nie mogło zabraknąć. Z tej podróży wszyscy wrócili zadowoleni i pełni nowych doświadczeń.

Czytaj więcej... Czytaj więcej... Czytaj więcej... Czytaj więcej...
Czytaj więcej... Czytaj więcej... Czytaj więcej... Czytaj więcej...

VIII Igrzyska Rad Sołeckich

Czytaj więcej...13 lipca 2014 roku na stadionie sportowym LKS Niedźwiedź zostały przeprowadzone Igrzyska Rad Sołeckich. Przedstawiciele 9 Rad Sołeckich w niedzielne popołudnie zmierzyli się w konkurencjach sportowych takich jak: rzut do kosza, przeciąganie liny czy strzelanie do celu.

Czytaj więcej...

Przygoda w indiańskiej wiosce

Czytaj więcej...16 sierpnia dzieci z warsztatów wakacyjnych i seniorzy z projektu 50+ Kultura wybrali się do Wioski Indiańskiej "Arapaho" w Zalasie. Dzień spędziliśmy na świeżym powietrzu, w otoczeniu indiańskich tipi.

Na dzieci w Zalasie czekało sporo atrakcji związanych ze zdobyciem indiańskich sprawności: wspinaczka po linie, spacer po równoważni, strzelanie z łuku czy rzut obręczami na bizonie rogi. Zadania, choć niełatwe i zaskakujące, sprawiły najmłodszym wiele radości. Z pewnością największym wyzwaniem było przejście  gołą stopą po rozżarzonych węglach, czyli po usypanej z szyszek ścieżce.  Na podjęcie tej próby zdecydowały się nie tylko dzieci, ale również seniorzy. Po przebyciu całego indiańskiego toru przeszkód nadszedł czas na nagrodę- poczęstunek, czyli smażenie kiełbasek na ognisku. Gdy zaspokoiliśmy głód najmłodsi mogli wysłuchać indiańskich opowieści, a starsi wybrali się na krótką, pieszą wycieczkę.

Czytaj więcej... Czytaj więcej...
Czytaj więcej...
Czytaj więcej...

Gra Wstępna w Charsznicy

Czytaj więcej...W sobotę 19 lipca odbył się Piknik Rockowy w Charsznicy, w czasie którego wystąpił Zespół Gra Wstępna

Więcej zdjęć i relacja z tego wydarzenia na: http://www.ckis.miechow.eu/aktualnosci/rockfest-charsznica-2014/


Święto Czekolady w Niedźwiedziu

Czytaj więcej...13 lipca odbyło się trzecie Święto Czekolady organizowane przez MGCK dzięki wsparciu LGD Jurajska Kraina i firmy Wawel S.A. Tym razem słodkie święto zawitało do Niedźwiedzia.

Czytaj więcej...