Małopolska - jak tu pięknie!

Czytaj więcej...Pod taką nazwą Centrum Kultury w Słomnikach zrealizowało dwa plenery malarskie Szkoły rysunku i malarstwa dla dorosłych.

Drugi plener odbył się 29 sierpnia. Byliśmy gośćmi Opactwa Benedyktynów w Tyńcu. Uczestnicy szkoły malowali architekturę opactwa oraz widok na przełom Wisły, jaki rozpościera się z murów klasztoru. Po kilkugodzinnym malowaniu uczestnicy zwiedzili także kościół, opactwo oraz muzeum.

Czytaj więcej...

Małopolska- jak tu pięknie!

Czytaj więcej...Pod taką nazwą Centrum Kultury w Słomnikach zrealizowało dwa plenery malarskie Szkoły rysunku i malarstwa dla dorosłych.

Drugi plener odbył się 29 sierpnia. Byliśmy gośćmi Opactwa Benedyktynów w Tyńcu. Uczestnicy szkoły malowali architekturę opactwa oraz widok na przełom Wisły, jaki rozpościera się z murów klasztoru.

Po kilkugodzinnym malowaniu uczestnicy zwiedzili także kościół, opactwo oraz muzeum.Czytaj więcej...

Szkice kredkami akwarelowymi posłużą do malowania na płótnie podczas cotygodniowych warsztatów. Efekty można będzie zobaczyć na wystawie w Muzeum Ziemi Słomnickiej, której wernisaż przewidziany jest na 28 września o godz. 18.00.

Opiekę artystyczną pleneru sprawuje Jan Biczysko. Patronem Honorowym projekt objęli: Marszałek Województwa Małopolskiego Marek Sowa, Burmistrz Gminy Słomniki Paweł Knafel oraz Wójt Gminy Tokarnia Władysław Piaściak. Partnerem projektu jest Województwo Małopolskie.

Czytaj więcej... Czytaj więcej... Czytaj więcej... Czytaj więcej...
Czytaj więcej... Czytaj więcej... Czytaj więcej... Czytaj więcej...

Zakończenie wakacji w MGCK

Czytaj więcej...29 sierpnia w Centrum kultury pożegnaliśmy wakacje. O godzinie 10.00 zaprosiliśmy dzieci z projektów wakacyjnych, przedszkolaków z Samorządowego Przedszkola w Słomnikach i podopiecznych ŚDS Świt na przedstawienie "Przygody pirata Karmazyna" w wykonaniu Teatru Współczesnego z Krakowa. Po przedstawieniu na scenie zaprezentowały się dzieci z projektów wakacyjnych - specjalnie na tę okazję przygotowały występy taneczne i muzyczne. Na zakończenie - dyskoteka. A tuż po niej smutne pożegnanie. Wakacje z MGCK powrócą, ale dopiero za rok...

Czytaj więcej... Czytaj więcej... Czytaj więcej...
Czytaj więcej... Czytaj więcej... Czytaj więcej...

Sportowo-rekreacyjny projekt wakacyjny

Czytaj więcej...„Sportowo-rekreacyjny projekt wakacyjny”, to ostatni z wakacyjnych projektów zaoferowanych dzieciom przez MGCK w Słomnikach. Ruch, świeże powietrze, aktywne spędzanie wakacyjnego czasu w najbardziej ulubiony sposób, to podstawowe przesłanie tego projektu. A co ciekawego robiliśmy? Pojechaliśmy na wycieczkę w góry, z ogniskiem z kiełbaskami, jeździliśmy na koniu, urządziliśmy sportową mini olimpiadę lekkoatletyczną, graliśmy w piłkę nożną, bawiliśmy się w podchody, oglądaliśmy filmy, a na koniec urządziliśmy dyskotekę, którą poprzedziły wystąpiły dzieci: grupę taneczną stworzyły dziewczynki, a zespoły muzyczne chłopcy. Jak zwykle żal było się rozstawać, jednak złożone przez 100% dzieci deklaracje powrotu na zajęcia za rok, cieszą, budują, motywują i zmniejszają żal rozstania, więc : do zobaczenia za rok ! :)

Czytaj więcej... Czytaj więcej... Czytaj więcej... Czytaj więcej...

Spotkanie z Lordem

Czytaj więcej...Lord to wspaniały, 13-letni koń rasy haflinger i jest własnością państwa: Roksany, Pawła, Huberta i Mai Ciszewskich. W dniu dzisiejszym (25.08.2014r.) wakacyjne dzieciaki, miały okazję poznać panią Roksanę i jej pupila. Spotkanie rozpoczęła pogawędka na temat zachowania w obecności zwierzęcia, sposobu ubrania jeźdźca oraz uprzęży konia. Zaraz po tym każdy mógł dosiąść konia i przeżyć przejażdżkę (często pierwszą w życiu). Zarówno pani Roksana jak i Lord cierpliwie znosili zmiany jeźdźców. Niektórym z nich ta przygoda tak bardzo przypadła do gustu, że żegnali Lorda ze łzami w oczach. Szczere „dziękuję” i siatka soczystych jabłek, to wyrazy podziękowania, z prośbą o jeszcze.

Czytaj więcej... Czytaj więcej... Czytaj więcej...