IX Ogólnopolski Turniej Tańców Polskich o Puchar prof. Mariana Wieczystego

Czytaj więcej...31 stycznia odbył się Ogólnopolski Turniej Tańców Polskich, na który zjechali zawodnicy z najdalszych krańców Polski. Organizatorem zmagań ponad stu par na Hali Sportowej w Słomnikach było Stowarzyszenie Sztuki i Edukacji Artystycznej w Krakowie oraz Miejsko-Gminne Centrum Kultury w Słomnikach.

Organizowany po raz dziewiąty turniej tym razem zawitał do Słomnik. W sobotnie popołudnie na Halę Sportową przybyli zawodnicy różnych grup wiekowych, w otoczeniu najbliższych i trenerów. Konkurs miał charakter otwarty, z uwzględnieniem kategorii wiekowych, ale bez podziału na klasy taneczne. Zarówno najmłodsi, jak i nieco starsi tancerze przez kilka godzin konkurowali ze sobą prezentując krakowiaki, polki, kujawiaki czy oberki. W czasie turnieju po raz pierwszy zaprezentowała się dwójka zawodników ze Słomnik: Wiktoria Bibuła i Krzyś Rogala – uczestnicy warsztatów polskich tańców narodowych, prowadzonych przez panią Katarzynę Gać w MGCK.

Zdjęcia: Pejo photography&film

Czytaj więcej... Czytaj więcej... Czytaj więcej... Czytaj więcej...
Czytaj więcej... Czytaj więcej... Czytaj więcej... Czytaj więcej...

V Koncert dla Przyjaciół

Czytaj więcej...25 stycznia po raz kolejny podziękowaliśmy wszystkim, którzy w ostatnim roku wspierali działania MGCK. Na sali Centrum Kultury pojawili się samorządowcy, sponsorzy, artyści, wolontariusze i uczestnicy projektów. Jako pamiątkę otrzymali gliniane ptaszki, wykonane przez członków stowarzyszenia "Ceramika bez granic" pani Marity Benke - Gajdy. Zaśpiewał specjalnie dla nich zespół Wszystko Będzie Dobrze, który przygotowywał się do występu pod okiem pana Konrada Mastyło.

Czytaj więcej...

Czytaj więcej... Czytaj więcej...
Czytaj więcej... Czytaj więcej... Czytaj więcej...

Pokój i Dobro

Czytaj więcej...18 stycznia w Muzeum Ziemi Słomnickiej odbył się wernisaż wystawy sztuki współczesnej pod tytułem „Pokój i Dobro”. Prace artystów malarzy, rzeźbiarzy i ceramików, inspirowane myślą św. Franciszka z Asyżu, będzie można zobaczyć do końca stycznia.

Czytaj więcej...
Czytaj więcej...

Czytaj więcej...


Czytaj więcej...


Czytaj więcej...
Czytaj więcej...23. finał WOŚP w Słomnikach

Czytaj więcej...11 stycznia w różnych punktach naszej gminy i miasta wolontariusze WOŚP zbierali do puszek pieniądze na szczytny cel.  W  tym roku graliśmy dla podtrzymania wysokich standardów leczenia dzieci na oddziałach pediatrycznych i onkologicznych oraz godnej opieki medycznej seniorów.

Zbiórka trwała cały dzień, a punktualnie o 16.30 w Centrum Kultury Orkiestra Dęta Echo ze Słomnik dała sygnał do rozpoczęcia występów i koncertów. Na scenie MGCK wystąpiły wokalistki Karina Komenda i Kasia Białokoz, zespoły Nie wiem, Gra Wstępna, Bez Nazwy i The Once band. W holu Centrum Kultury przepyszny poczęstunek przygotowały panie z KGW z Polanowic, a Kamil Łakomy, student ratownictwa medycznego, szkolił młodzież i dorosłych w udzielaniu pierwszej pomocy. Nie zabrakło również licytacji, w czasie której mieszkańcy naszej gminy stoczyli prawdziwe boje o kilkanaście niezwykle ciekawych przedmiotów i pamiątek. Punktualnie o 20.00 wszyscy wyszli do parku przy MGCK, żeby wysłać światełko do nieba, czyli puścić jeden z lampionów w kształcie serca. Niestety w tym roku pogoda nie była łaskawa, a pokonanie silnego wiatru było nie małym wyzwaniem – udało się wzlecieć jedynie kilku serduszkom.

Jaki był efekt tegorocznego finału WOŚP w Słomnikach? Jeszcze więcej datków niż w zeszłym roku! Wolontariuszom udało się zebrać do puszek oraz w czasie licytacji w sumie ponad 19 tysięcy złotych!

Czytaj więcej... Czytaj więcej... Czytaj więcej...
Czytaj więcej... Czytaj więcej... Czytaj więcej...
Czytaj więcej... Czytaj więcej... Czytaj więcej...

Koncert Kolęd 2014

Czytaj więcej...W niedzielę 28 grudnia odwiedziło nas liczne grono widzów, aby obejrzeć, posłuchać i pośpiewać kolędy i pastorałki. Na scenie MGCK wystąpiło trzynastu wykonawców - uczestników warsztatów i przyjaciół Centrum Kultury. Wokalistom towarzyszył zespół muzyczny w składzie: Wojciech Janczarski, Adrian Sadowski, Bartek Janczarski i Łukasz Mędrala.

Czytaj więcej... Czytaj więcej... Czytaj więcej...
Czytaj więcej... Czytaj więcej... Czytaj więcej...