Zapal znicz na mogiłach powstańców styczniowych

Czytaj więcej...W dniu Wszystkich Świętych zapalmy znicz na mogiłach powstańczych, a także żołnierzy poległych w innych walkach o wolność, rozsianych na terenie naszej gminy.

Na obszarze gminy Słomniki toczyło się wiele walk partyzanckich; te z okresu powstania styczniowego w 1863 r. pozostawiły po sobie dramatyczne ślady w postaci licznych mogił, krzyży i kapliczek.

Czytaj więcej...

Teatr Akcja Integracja w MGCK

Czytaj więcej...W niedzielę 19 października gościliśmy w Centrum Kultury aktorów Sceny Moliera Artura Dziurmana, którzy zaprezentowali na deskach sceny MGCK dwa przedstawienia. Na pierwsze wystawione w godzinach porannych zaprosiliśmy dzieci i dorosłych. Wieczorem widzowie dorośli mogli obejrzeć „Brata Naszego Boga” Karola Wojtyły w reżyserii Artura Dziurmana, z muzyką A.P. Kaczmarka i Jacka Skubikowskiego.

Oba spektakle obejrzeliśmy dzięki środkom Funduszu Inicjatyw Obywatelskich, który w całości wsparł finansowo Scenę Moliera.

Kolejne przedstawienia tego teatru już w grudniu. 14 grudnia w niedzielę dzieci zobaczą „Kota w butach”, a dorośli i młodzież spektakl kabaretowy „Cyganeria krakowska”. Oba przedstawienia to spektakle premierowe, także i tym razem bezpłatne.


Perły Powiatu 2014

Tegoroczne Perły Powiatu odbyły się 12 października w w Auditorium Maximum Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie. Gminę Słomniki reprezentowali: Dominika Mucha, Adrian Sadowski i Kamil Cichy. Więcej informacji i zdjęcia z tego wydarzenia znajdziecie na stronie internetowej Powiatu Krakowskiego: powiat.krakow.pl


Szkoła rysunku i malarstwa dla dorosłych jesiennie...

Czytaj więcej...Wytężona praca w czasie wakacji i wyjazdy plenerowe zaowocowały wystawą "Małopolska jak tu pięknie!" 28 września. Jednak Szkoła rysunku i malarstwa dla dorosłych, prowadzona przez pana Jana Biczysko, nie kończy swojej działalności! Pojawili się nowi uczestnicy zajęć i nowe wyzwania malarskie. Zapraszamy na zajęcia we wtorki w godzinach 18.00 - 20.00.

Czytaj więcej... Czytaj więcej... Czytaj więcej...

Bicie rekordu pod patronatem WOŚP

Czytaj więcej...Europejska Rada Resuscytacji ogłosiła dzień 16 października “Europejskim Dniem Przywracania Czynności Serca”.

Z tej okazji Fundacja WOŚP, propagująca naukę pierwszej pomocy wśród dzieci i młodzieży, po raz kolejny zainicjowała bicie rekordu w jednoczesnym prowadzeniu resuscytacji krążeniowo – oddechowej. W bicie rekordu zaangażowali się również uczniowie ZSO w Słomnikach, ZS z Waganowic i Niedźwiedzia, wspierani przez nauczycieli.

Czytaj więcej...