Badania dla panów w Przychodni Zdrowia w Słomnikach

Zapraszamy serdecznie panów, mieszkańców Powiatu Krakowskiego do wykonania bezpłatnych badań przesiewowych w ramach realizacji prowadzonych przez naszą placówkę bezpłatnych projektów.

Ćwiczenia ewakuacyjne w Szkole Podstawowej w Niedźwiedziu

W dniach 24 i 25 października 2022r. miały miejsce teoretyczne oraz praktyczne ćwiczenia ewakuacyjne i ratownicze obiektu użyteczności publicznej – budynek Szkoły Podstawowej w miejscowości Niedźwiedź. 

Nowa droga gminna w Słomnikach

Powstała nowa droga w Słomnikach na odcinku drogi gminnej nr 601824K ul. Św. Jana Pawła II do drogi gminnej nr 601846K ul. Bema, dzięki tej inwestycji mieszkańcy mają wygodny dojazd do swoich posesji oraz do budynków użyteczności publicznej.

Gmina Słomniki członkiem Stowarzyszenia „Otulina Podkrakowska”

10 samorządów połączyło siły, by wspólnie walczyć o pieniądze w trybie pozakonkursowym m.in. ze środków Unii Europejskiej na kluczowe projekty infrastrukturalne. W skład stowarzyszenia wchodzą gminy: Słomniki, Myślenice, Siepraw, Kłaj, Koniusza, Iwanowice, Skała, Sułoszowa, Jerzmanowice-Przeginia i Krzeszowice.

Setne urodziny mieszkanki Słomnik

Piękny jubileusz setnych urodzin obchodziła w październiku mieszkanka naszej gminy pani Józefa Janicka ze Słomnik. Z tej okazji dostojną Jubilatkę odwiedził Burmistrz Gminy Słomniki Paweł Knafel, składając w imieniu własnym życzenia oraz przekazując listy gratulacyjne od Prezesa Radny Ministrów i od Wojewody Małopolskiego.

Gmina jest przygotowana do dystrybucji jodku potasu

Zgodnie z decyzją Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji do gmin trafiły tabletki jodku potasu, które w razie wystąpienia zagrożenia radiacyjnego, będą przekazywane mieszkańcom. Przekazanie tabletek z jodkiem potasu do samorządów terytorialnych ma charakter prewencyjny. Zagrożenie skażeniem radiacyjnym jest bardzo mało prawdopodobne.

Dodatek dla gospodarstw domowych z tytułu wykorzystywania niektórych źródeł ciepła

Z dniem 20 września 2022 roku weszła w życie Ustawa z dnia 15 września 2022 r. o szczególnych rozwiązaniach w zakresie niektórych źródeł ciepła w związku z sytuacją na rynku paliw (Dz.U. z 2022 poz. 1967), zgodnie z którą:

Zmiana Uchwały antysmogowej - półtora roku dłużej na wymianę kotłów

Mieszkańcy Województwa Małopolskiego otrzymali dodatkowo rok i cztery miesiące na wymianę nieekologicznych, niskoefektywnych urządzeń grzewczych.

Kapliczka w lasach Sosnówki odzyskała dawny blask

Zakończył się remont konserwatorski kapliczki domkowej przy drodze Sosnówka-Muniakowice. To historyczne miejsce związane z powstaniem styczniowym odzyskało dawny blask.

Letnia rozrywka w gminie Słomniki

Podsumujmy tegoroczne lato w naszej gminie, a działo się wiele: dożynki gminne, pikniki i inne wydarzenia kulturalne. Zapraszamy na krótki przegląd letnich imprez.