AKADEMIA SZTUK PLASTYCZNYCH

DLA NAJMŁODSZYCH - KLASY: 0-III

Cykl zajęć dla najmłodszych wprowadzający w świat rożnych technik malarskich i rysunkowych. Podczas zajęć dzieci zapoznają się z takimi technikami jak: akwarela, tusz, farba akrylowa, tempera, monotypia, rysunek węglem, pastele, kolaż, origami i inne, dzięki którym będą rozwijać wyobraźnię i wrażliwość artystyczną. Wykształcą i rozwiną swoje umiejętności manualne wkraczając poprzez zabawę w świat sztuki i koloru.

Zajęcia odbywają się w każdy poniedziałek w godz. 17.00 – 18.00

 

 

 

DLA DZIECI STARSZYCH - KLASY IV-VI

Warsztaty dla dzieci starszych rozwijają ich umiejętności w rożnych technikach malarskich i rysunkowych, również poprzez działania w przestrzeni. Uczestnicy zajęć uczą się obserwacji natury i zapoznają z podstawowymi zagadnieniami malarstwa i kompozycji, np.: kolor i walor, światło i cień, perspektywa.

Wiele ćwiczeń polegać będzie na doskonaleniu umiejętności manualnych: kolaż, orgiami, rzeźba i inne.

Warsztaty obejmują też wspólną organizację wystawy poprzedzoną wernisażem, na której zostaną zaprezentowane prace dzieci powstałe w czasie zajęć.

 

Zajęcia odbywają się w każdy czwartek w godz. 17.00 – 18.00

 

 

 

WARSZTATY ARTYSTYCZNE DLA GIMNAZJALISTÓW i UCZNIÓW SZKÓŁ ŚREDNICH

1,5 GODZINY RAZ W TYGODNIU

Rysunek, malarstwo i grafika

 

Istnieje możliwość stworzenia grupy, która chciałaby uczestniczyć w warsztatach wprowadzających we wszystkie tajniki warsztatu artysty. Podczas warsztatów uczestnicy będą pracować z profesjonalnymi narzędziami i materiałami plastycznymi. Poznają różnorodne środki plastycznego wyrazu oraz tajniki warsztatu artysty, w szczególności:

- zasady dotyczące proporcji, perspektywy i kompozycji rysunku na podstawie studium martwej natury

- wybrane style w malarstwie na przykładach prac sławnych artystów

- szeroki wachlarz profesjonalnych technik od rysunkowych (ołówek, węgiel, sepia, piórko i tusz), przez malarskie (tempera, akwarela, akryl, olej, akwarela, gwasz) i graficzne (linoryt, monotypia) po użytkowe (tkanina artystyczna, malowanie na szkle, ceramice, ornamenty naścienne)

Ponadto uczestnicy zajęć będą uczestniczyć w najważniejszych wydarzeniach artystycznych w Krakowie i Małopolsce, wyjeżdżając na wystawy, do muzeów itp.

 

WARSZTATY RĘKODZIEŁA ARTYSTYCZNEGO

Praktyczne warsztaty obejmujące sztukę użytkową: kartki i ozdoby świąteczne, robótki ręczne, filcowanie, tworzenie biżuterii, malowanie na szkle, art–recykling, techniki zdobienia przedmiotów użytku codziennego techniką decoupage itp.

Warsztaty skierowane są do wszystkich pragnących twórczo spędzić czas, zatrzymać się na chwilę i złapać oddech. Na zajęcia może przyjść każdy, od lat 10 do 100. Nie są potrzebne jakiekolwiek uzdolnienia artystyczne – wystarczy chęć i inwencja.

Program warsztatów może być dobrany indywidualnie w zależności od stopnia zaawansowania i zainteresowań uczestników zajęć.

Zajęcia odbywają się w każdy czwartek w godz. 18.00 – 19.30 [ czas trwania zajęć to koło 1,5 - 2 godzin)

 

 

 

Koszt zajęć: 20 zł za miesiąc (w przypadku płatności za 3 miesiące z góry - 50zł za kwartał)

Zajęcia Akademii Sztuk Plastycznych prowadzi Zuzanna Michalska